Uudised

BALTAL is Ortur distributor in Estonia!

04.06.2023

Ortur has recently announced a significant partnership with BALTAL OÜ, their official authorized distributor in Estonia. This collaboration promises to provide customers in Estonia with exceptional proficiency in managing, selling, maintaining, and supporting Ortur's products. This development is undoubtedly positive news for those in the region seeking high-quality products and reliable support.

 

Best regards

BALTAL team

BALTAL is Raise3D authorized reseller in Estonia!

09.02.2023

BALTAL OÜ is a well-respected and trustworthy player in Estonia's 3D industry, with a strong reputation for excellence.

Beginning in 2023, BALTAL will proudly serve as an authorized reseller for Raise3D in Estonia.

 

Best regards

BALTAL team

 

 

BCN3D Epsilon – tööstuslik 3D-printer Sinu töölaual

03.01.2020

BCN3D Epsilon on võimas professionaalidele loodud tööstuslik 3D-printer. Epsilon on disainitud looma suurte mõõtmetega detaile paljudest võimalikest materjalidest.

 

BCN3D Epsilon spetsifikatsioon: Datasheet-BCN3D-Epsilon ja Epsilon

 

Detailne kirjeldus Epsilon omadustest: BCN3D Epsilon Product Description

 

BCN3D Epsilon, SigmaX ja Sigma võrdlus: BCN3D-printer-comparison-sheet

 

 

Head 3D-printimist!


BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

 

Mida peaks 3D-printeri valikul silmas pidama?

15.12.2019

3D-printerite turul on palju põnevaid võimalusi ja valik võib olla vahel päris keeruline. Pakume abimaterjali valiku tegemisel. Lisatud dokumentides saate jälgida meie analüüsi, mis eristab erinevaid printereid ja mida soovitame jälgida 3D-printeri valikul.

 

Paljud ettevõtted otsivad võimalusi, kuidas siduda 3D-printimine oma äriprotsessidega. Kuidas 3D-printimisega vähendada ettevõtte kulusid, pakkuda klientidele oma tooteid kiirelt ja kvaliteetselt?

 

Antud artikli eesmärk on aidata hinnata võimalusi, et saaksite just sellise 3D-printeri mis vastaks Teie meeskonna vajadustele ja eesmärkide.

 How to choose a professional desktop 3D printer.

 White paper Introduction to FFF.

 

Head 3D-printimist!


BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

 

BCN3D 3D-printeri hooldus

09.11.2019

3D-printeri hooldamisel soovitame jälgida ajalist plaani:

 

Hoolduse käigus tehtavate tegevuste kirjelduse saate järgmisest dokumendist: kasutus- ja hooldusjuhend

 

BCN3D 3D-printeri hooldamisel tegevuste YouTube abimatejal: 

BCN3D 3D-printeri hoolduse kirjeldus: http://www.bcn3d.com/bcn3d-sigma-maintenance/

Vajalikud vahendid 3D-printeri hoolduseks meie e-poest: http://www.3dprinter.ee/et/c/tarvikud

Kui Te ei leia meie e-poest soovitud toodet siis palun kirjutage meil ja saame Teid nõustada e-maili teel.

 

Head 3D-printimist!


BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

 

ZORTRAX Eestis!

16.01.2018

BALTAL OÜ sõlmis lepingu Zortraxiga 3D-printerite müügiks. Meist on saanud nende ametlikud esindajad Eestis. Lepingu kohaselt on meil õigus müüa Zortrax 3D-printereid lisaks Eestile veel Lätis, Leedus ja Soomes.

2017 aasta on olnud meile edukas, meist on saanud Eesti suurim 3D-printimisteenuse osutaja ja üks suuremaid kvaliteetsete 3D-printerite pakkujaid. Klientidele on kindlasti rõõmustav, et FormFutura lõngade valikus on täna meil Eestis kohal üle 200 erineva toote, mida saame klientidele pakkuda 1-2 päevase tarne ajaga.

BALTAL esindab kaubamärke BCN3D Technologies (https://www.bcn3dtechnologies.com/en/), Zortrax (https://zortrax.com/) ja Formfutura (https://www.formfutura.com/).

 

Suured tänud!

 

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

BCN3D Sigma Eestis!

14.11.2016

Meil on au alustada kasutajate poolt maailmas pikalt üheks kvaliteetsemaks 3D-printeriks peetava BCN3D Sigma müüki Eestis. See on 3D-printerite lipulaev!

BCN3D Sigma on kahe ekstruuderiga 3D-printer. See annab olulised eelised, kuid soovite printida mitut värvi lõnga või kasutada näiteks tugikonstruktsiooniks PVA või HIPS lõnga.

3D-printer Sigma on sobilik nii hobi kui ka professionaalsetele kasutajatele.

BCN3D Sigma eelised teiste 3D-printerite seas:

 • Suurepärane printimise kvaliteet
 • Tugev ja silmatorkav disain
 • Lihtne ja kiire seadistus
 • Automaatne masina kalibreerimine
 • Kaasa vajalikud tööriistad
 • Magnetitega kinnituv kuumaalus
 • Lihtne lõnga sisestus
 • Kahe iseseisva ekstruuderiga
 • Toetab enamus peamisi slicereid (Cura, Simplify, ..)

 

BCN3D Sigma on 3DHubs kvaliteetsemate 3D-printerite tabelit juhtinud peaaegu terve 2016 aasta (esimene ja teine koht kuude lõikes). Palju peavad seda parimaks 3D-printeriks mida on üldse kasutanud!

 

BCN3D Sigma on 100% avatud lähtekoodiga (open source). Seega kõik joonised, tarkvara, riistvara on soovijatele kätte saadavad.

 

Head 3D-printimist!

BALTAL meeskond

Dimafix – tõenäoliselt parim vahend detailide kinnitamiseks kuumalusele 3D-printimisel!

10.11.2016

Me oleme proovinud palju erinevaid lakke, teipe, liime, sulatavaid vedelikke, kuid samas peame tunnistama et ükski neist ei tööta nii lihtsalt ja mugavalt kui Dimafix.

Detail jääb Dimafixga temperatuuri kasvades järjest tugevamini kuumalusel. Peale printimist aluse jahtumisel alla 50 kraadi tuleb detail aluselt lihtsalt lahti ja Teil ei ole vaja kasutada tööriistu detailide kätte saamiseks.

Teine oluline eelis, kui soovite printimise alust puhastada, siis lihtsalt pesete selle sooja veega puhtaks ja Teil ei ole vaja kasutada atsetooni või erinevaid lahuseid.

Kui soovite mugavust ja peale printimist kergelt detaile kätte saada, siis meie poolt hea soovitus - proovige DimaFixi!

Dimafix ei ole mürgine, on kerge kasutada ja lihtne puhastada. Ühest pudelist piisab ligemale 100 korra jaoks.

 

BALTAL OÜ on saanud DimaFix ametlikuks edasimüüjaks Eestis.

 

Põnevat 3D-printimist!

BALTAL meeskond

3D-printerite kasutamine koolides loob tugevama inseneride põlvkonna

18.08.2016

Baltal OÜ 3D-printimise eksperdi Rainer Kivimäe sõnul on oluline tähendus koolidel, kes on täna oma õppetöösse 3D-printerid kaasanud. "Sellel on oluline tähendus, kui soovime saada tugevat inseneride ja arendajate põlvkonda," ütleb ta.

Millist tulevikku 3D-tehnoloogial näete?

Kõigepealt tuleb siin suur kummardus teha Eesti koolidele, kes on 3D-printerid õppetöösse kaasanud. Sellel on oluline tähendus, kui me soovime saada tugevat inseneride ja arendajate põlvkonda. See on kogu mõttemaailma muutus, et meil on idee ja viis, kuidas see kohe tooteks saada, sellega mängida, katsetada. Nii saame juba noortele anda julgust arendada uusi põnevaid tooteid. Selle üle peaksime Eestis väga uhked olema.

Täna ei ole veel paljudel suurtel ettevõtetel 3D-printereid. Usume, et kolme kuni viie aasta plaanis tekib kolmandikus tootmisfirmadest soov kaasata ettevõtte protsessidesse mõni 3D-printer. Seda eriti toodete arenduste osas, kas osta 3D-printer või kasutada 3D-printimise teenust. Juba on tekkinud ettevõtteid, kes on orienteeritud näiteks ainult Eesti turule. Nad leiavad, et siin on kohapeal soodsam detaile 3D-printida, kui osta suured kogused näiteks Hiinast.

 

Milline on 3D suur pilt, peamised trendid?

Kindlasti on peamised trendid mugavus ja kiirus. Kuidas saada mugavamalt 3D-printida ja viia antud protsess kiiremaks. Siin on võtmeküsimus lõngadel. Meil võivad olla olemas head 3D-printerid, kuid siis on vaja ka head lõnga. Kui vaadata sortimente, siis on lisandumas kindlasti suure metallisisaldusega plastlõngasid, mis tänu oma soodsale hinnale pakub metalliprinteritele konkurentsivõimelist alternatiivi. Maailm on põnev ja muutub kiirelt.

Materjali valiku vähesus on teatavasti üks 3D-printimise nõrku kohti. Milliseid võimalusi lõngad kui tooraine 3D-printimisel pakkuda suudavad?

Tõsi, kvaliteetset 3D-printeri lõnga Eestis väga palju ei pakuta. Samas kvaliteetse 3D-prinditud detaili saamise eelduseks on sobiv ja kvaliteetse lõnga valik. Isegi öeldakse, et 3D-printeri lõng on kui veri inimesel – kes ikka tahaks endal kehva verd! Selleks, et masin töötaks hästi, peab kõik kvaliteetne olema.

3D-printeri lõngad on viimase kahe aasta jooksul teinud suure täiustuse sortimentide osas. Üldiselt on lõngade ABS ja PLA mahud 3D-printeri lõngade turust ca 60%. Samas on neid lõngu olnud võimalik saada juba aastaid. Tootjad eristuvadki väga suurelt lõngade mehaanilise kvaliteedi ja loomuliku keemilise koostise poolest (n-ö salajane retsept). Salajase retseptiga saavutatakse kasutamise lihtsus, et värvid oleks täpsed ja ei kaoks ajas ning lõngad oleksid vajadusel pehmemad jne.

Mida lõngadest täpsemalt teha saaks ja millises suunas lõngad kui tooraine areneb?

Lõngad jagunevad kahte peamisesse kategooriasse: ABS ja PLA. ABS on sobilik tööstuslike toodete jaoks. Tegelikult on valdavalt kasutusel PLA, lisaks on see väga sobiv näiteks toiduainetööstuses (näiteks FormFutura lõngadel on olemas vajalikud sertifikaadid, et neid toiduainetega kasutada) – toiduainete vormid, sööginõud, samuti meditsiin detailid jne.

Täna tehakse lõngadest väiksemal kujul Eesti siseturule mõeldud tooteid ja prototüüpe. Põnevad on näiteks puidu sisaldusega lõngad (kask, mänd) ja kulla värvi lõngad. Lõngad, mis suudavad temperatuurile värvi muuta. Lõngade sortiment on värvide osas nii laiaks läinud, et tihti on meil põhitooni osas pakkuda mitmeid sarnaseid toone.

 

Allikas: Tööstusuudised.ee

3D-printeri lõng BALTAL veebipoest www.3dprinter.ee

06.09.2015

BALTAL’il on 3D-printeri lõngade sortimendis üle 50 erineva toote, mis teeb BALTAL-ist kindlalt Eesti suurima 3D-printeri toorme müüja.

 

Kuna meil on olemas kohapeal suur sortiment erinevaid 3D printeri lõngasid, siis läbi postiautomaatide võrgustiku (Itella Smartpost, Omniva) saame edukalt soovitud tooted juba järgmiseks päevaks saata sobivasse Eestimaa nurka.

BALTAL OÜ (www.3dprinter.ee) on Formfutura 3D-printeri lõngade maaletoojaks Eestis.

 

Head 3D-printimist!

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

Kuidas ära tunda kvaliteetset 3D-printeri lõnga?

15.07.2015

Lõnga diameeter

3D-printeri tarkvara arvutab lõnga diameetri põhjal, kui kiiresti materjali printeri kuumpeasse ette anda. Kui lõnga diameeter varieerub, siis ei suuda tarkvara seda arvestada ning arvutused tehakse ikka selle diameetri baasilt, mis lõngal olema peaks. See tähendab, et tulemus on ebaühtlane.

Teoorias peaks kogu lõng poolil olema täpselt sama diameetriga, kuid tegelikkuses pole see 100% võimalik. Üldiselt ei tohiks lõnga diameeter 1.75mm lõngal varieeruda rohkem kui 0,05 mm (2.85mm lõngal 0.1mm).

Kui diameeter varieerub rohkem, siis võib tekkida mitmeid probleeme. Näiteks nõutust peenemat lõnga ei suuda ettesöötmise mehhanism kuuma printimispeasse viia, kuna pole piisavalt haaret. Liiga jämedat lõnga ei suuda printer aga peast läbi suruda. Varieeruv diameeter võib tähendada ka et detailile ei jõua õigel hetkel õige kogus plastikut.

 

Lõnga ümarus

Kuigi lõnga ettesöötmise mehhanism muljub pisut lõnga, on oluline et see oleks algselt võimalikult ümar. Kohati ovaalne lõng võib põhjustada samu probleeme kui varieeruva diameetriga lõng.

 

Lõnga ladustamine

Hoolimata plastiku kvaliteedist kipub see ajaga ikka niiskust endasse koguma, mis tähendab, et lõnga satuvad veepiisad mis plahvatavad kui neid kuumutada keemistemperatuurini. Seetõttu on oluline teada, kuidas ja kui kaua on plastikut ladustatud. Üldine soovitus on hoida lõnga kindlasti kinnistes pakendites, päikse eest varjus, stabiilse temperatuuriga ja ajaliselt mitte rohkem kui aastast varu.

 

Lõnga tarnija valik

Toome välja mõned olulised kriteeriumid tarnija valikul:

 • Osta ainult lõnga mille diameeter on täpselt teada.
 • Osta ainult lõnga mille ümarus on ühtlane (tavaliselt see on koos lõnga diameetri täpsusega).
 • Osta ainult lõnga, mis on korrektselt pakitud.
 • Osta lõnga vaid tarnijalt, kel on 3D printimise kogemus. On edasimüüjaid, kes vaid vahendavad ja seetõttu ei oska alati parimat soovitada.

 

Head 3D-printimist!

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

3D-printeri lõng on kui veri 3D-printerile

01.06.2015

Tänaseks on turul 3D-printeri lõngade osas sadu erinevaid tooteid. Näiteks ainuüksi Formfutura on seadnud eesmärgiks tänavu iga 6-8 nädala järel uue tootega turule tulla. Kuidas leida siis pakutava seast õige toore ja olla kindel selle kvaliteedis?

Parima leidmiseks on testitud palju erinevate tootjate lõngasid. Täna on Formfutura meie hinnangul oma kvaliteedinõuetelt ja -tasemelt saanud kindlasti Euroopa üheks parimaks lõnga tootjaks ja seda hinnatakse väga kõrgelt üle maailma. Kui võrrelda lõnga näiteks Hiina tootjatega, siis nende oma töötab ka kuid kvaliteet on tuntavalt kehvem. Kehvem lõnga kvaliteet tähendab oluliselt rohkem praaki 3D-printimisel.

 

Printeri lõnga arendustes on valitud näiteks põhimaterjaliks PLA ja lisaainete valikuga muudetakse printimisomadusi, et kõik toimiks sujuvalt. Sellepärast panustavad tootjad palju arendustegevusse, et luua klientide soovidele vastavaid kvaliteettooteid.

Näiteks Formfutura EasyFil PLA ja Premium PLA põhinevad samal biopolümeeril, kuid EasyFil PLA-s on lisandid, mis muudavad selle tugevamaks, pehmemaks, vähem jäigemaks ja hästi voolavaks, mistõttu on seda hea printida, samas Premium PLA lisandid muudavad selle kõvemaks ja puhtamaks. Samuti kristalliseerub see kiiremini.

 

Formfutura 3D-printeri lõngade maaletoojaks on Eestis BALTAL OÜ (www.3dprinter.ee).

 

Head 3D-printimist!

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee

3D-Printeri lõng ehk filament

08.10.2014
3D-Printeri lõng ehk filament

Kaks kõige levinumat lõnga 3D-printeritele on ABS ja PLA. Hetkel on müügil olevad 3D-printerid peamiselt kahe lõnga läbimõõduga: 1,75mm ja 3mm. BALTAL Protobot i3 3D-printeris kasutatakse vaikimisi 3mm lõnga. Printerit on võimalik varustatud ka 1,75mm kuumapea hülsiga.

 

PLA (Poly-Lactic Acid) termoplast on toodetud taimsetest komponentidest. PLA on  pärit bioloogilistest ressurssidest ja on biolagunevad.

 

ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) on termoplast ja toodetud fossiilsetest kütustest. ABS ei ole biolagunev.

 

ABS ja PLA on erinevad löögitugevuse, tiheduse ja sulamistemperatuuri osas. Kindlasti on soovitav meeles pidada, et PLA on väiksema keskkonnamõjuga.

 

Lisaks on veel järgmisi lõngasid:

 • Flex – kummitaoline 3D-printeri lõng, mis võimaldab printida elastseid esemeid nagu näiteks kummist masinaosad, pehmed mänguasjad, muud kummist esemed. See pakub väga palju uusi võimalusi 3D-printerite kasutamisel.
 • Nailon lõngad – Kasutatakse kohtades, kus oluline pinna liimivus, vähendab vee imendumist, pritsmete vastupidavust.
 • Puidu lõng – saate välja printida tooteid, mis näivad ja lõhnavad nagu puid. Lõngas on 40 % taaskasutatud puitu ja ülejäänud siduv polümeer. Selline puidu-polümeeri lõng võimaldab printimist sarnaselt nagu ABS ja PLA, kuid annab välimuselt puidule identse ilme.
 • Liivakivi lõng – saate printida tooteid, mis näivad kui liivakivi. Lõng on freesitud kriidi ja polüestri segu.  Kombineerimise tulemusena saame ainulaadse segu kivi moodi, mis sobib hästi arhitektuursete ja maastike toodetega.
 • PET – Algselt värvitu ja kristallselge materjal. Iseloomult on see jäik, tugev ja löögikindel. Need omadused muudavad selle lõnga väga hästi kasutatavaks kergete toodetega.

Kliendid, kes kasutavad 3D-printereid ja vajavad lõngasid, on kindlasti kogenud et väga keeruline on leida korralikku korrektselt mõõtudes lõnga. Kehva kvaliteediga lõngad tekitavad kergelt 3D-printeris ummistusi, värvus ei ole õige, lõngad ei püsi alusel printimiseks jne. Meie poolt on testitud väga suur kogus erinevate tootjate lõngasid ja tänaseks saame julgelt öelda, et oleme saanud endale väga kvaliteetse toote klientidele pakkumiseks.

 

 

Head 3D-printimist!

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

Kuidas valida 3D printerit?

30.08.2014
Kuidas valida 3D printerit?

3d printeri valik on kindlasti keeruline ülesanne, eriti kui antud turg on alles välja kujunemas. Selleks, et võimalikult läbimõeldud otsust teha soovime juhtide tähelepanu järgmistele detailidele.

 

Avatud või kinnine

Baltal 3D printer Protobot i3 on avatud. Avatud ehitusega 3D printeril on võimalik läbi viia olulisemalt kergemalt jooksvat hooldust või kalibreerimist. Lisaks annab see võimaluse näha kuidas toimub 3D printimine tooteks.

Kulumaterjal on 3D printeril peamiselt lõng ja tänu avatud struktuurile on suhteliselt kerge lõnga (filamenti) vahetada.

 

Tarkvara

Tarkvara peab töötama sujuvalt, kindlasti ei tohi see kinni joosta. Meie saame kindlalt väita, et Baltal 3D printeri tarkvara töötab laitmatult ja ei jookse kinni.

3D printeri Protobot i3 printimine toimub micro SD-kaardi kaudu. Sellel on mitmeid eeliseid - klient ei pea oma arvutit ühendama printimise ajaks 3D printeri külge. Arvuti poolt ei mõjutata printimise kvaliteeti (restart, kinni jooksmine, ..). Selline võimalus on ainult kallimatel ja kvaliteetsetel 3D printeritel.

Baltal Protobot i3 tarkvara eeliseid - võimalus muuta printimise ajal olulisi parameetreid (printimise kiirus, aluse temperatuur, kuumpea temperatuur, lõnga kogus jne).

 

Printeri detailid

Baltal 3D printerite juures on kasutatud väga kõrge kvaliteediga komponente, hammasrattad telgede juhtimiseks on kvaliteetsed metallist (mitte plastist) ja lisaks veab telgi kõrge kvaliteediga teraskiududega lindid.

3D printeri raam on tehtud PMMA-st, mis oma omadustelt on korrektselt paigas ja detailid ei liigu. Raami materjali tasub kindlasti silmas pidada, et kui näiteks teha see puidust, siis hinnalt tuleb see väga palju odavam, kuid klient võib olla hiljem hädas kui see ruumi niiskuse ja temperatuuri mõjul hakkab mängima.

 

Kindlasti on erinevusi veelgi, kuid meie soov on lugejat suunata mõtlema antud sisu üle sügavamalt.

 

Heade soovidega;

BALTAL meeskond

www.3dprnter.ee

 

 

3D-printeri ise kokku panemine – DIY mudel

28.07.2014
3D-printeri ise kokku panemine – DIY mudel

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele saame julgelt väita, et BALTAL 3D-printeri Protobotti i3 ja Protobot i3 kokkupanemine ei ole raske ja sellega saab koos meiepoolsete juhenditega hakkama. Meie poolt kaasa pandud komponendid sobivad omavahel kõik kokku, elektroonika töötab korrektselt ja operatsioonisüsteemi parameetrid on eelseadistaud konkreetse mudeli jaoks.  Lisaks on DIY komplekt täielikult identne meie poolt kokku pandud ja kalibreeritud mudelile.

 

See on väärt hobi pikaks ajaks!

 

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

3D-printimine – kuidas alustada?

13.06.2014

Inimestel on järjest suurem vajadus erinevate detailide/toodete järele. Üks võimalus neid endale saada on 3D-printeri abil. 3D-printeriga saab printida plastist praktiliselt kõike - näiteks mänguasju, prototüüpe, tööriistu, mudeleid, osasid jne. Internetist on võimalik leida palju erinevaid 3D-jooniseid, mis ootavad printimist. Näiteks www.thingiverse.com koduleheküljel on uskumatult suur hulk erinevaid 3D-mudeleid, mis on kasutamiseks lihtsalt alla laetavad. Kui Te ei leia enda poolt soovitud toodet printimiseks, siis saate selle ka alati ise teha. Näiteks Google Sketchup on lihtne ja tasuta alla laetav 3D-jooniste tegemiseks tarkvara.

Peale seda tuleb ainult failid saata 3D-printerisse ja peatselt on soovitud toode olemas.

 

Nii lihtne see ongi!

 

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

BALTAL 3D-printer

06.05.2014

BALTAL tegutseb Eestis alates 2014 aasta algusest, meie tegevusala on 3D-printerite tootmine ja müük. 3D-printereid oleme teinud juba üle 3 aasta. BALTAL 3D-printerite Protobotti/Protobot tootmine ja arendus on saanud alguse  Soomest.

Meie eesmärk on saada Eestisse tugev üksus, mis tegeleks üle kogu grupi tootmise ja hooldusteenuse pakkumisega. Kliendi jaoks tähendab see seda, et kui tal on probleemid või küsimused 3D-printerite osas, siis meie kaudu on võimalik saada vajalikku tuge tehniliste probleemide osas. Me oleme kliendi jaoks alati olemas ja kliendi tegevusi toetab Eestis kogu meie meeskond.

Hetkel oleme saavutanud Soomes 3D-printerite müügis märkimisväärse positsiooni hariduse valdkonnas. Meie inimesed peavad 3D-printerite teemal loenguid ülikoolides ja tehnikumides – panustame kasutajate teadlikkuse tõstmisele 3D-printerite vallas. Täna on meie tehasest toodetud 3D-printerid aktiivselt kasutusel Espoo Vantaa Polütehnikumis (EVTEK), Oulu Ülikoolis, Pori Polütehnikumis, Amiedu, Tampere Polütehnikumis jne. Lisaks on meie printerid tootmisettevõtetes, reklaamibüroodes (näidised, tooted), remonditöökodades (koduelektroonika, autoremondikeskus) ja arhitektuuri büroodes (hooned, maastik) jne.

Me oleme kasutanud mitmeid erinevaid brände, kuid 2 olulisemat on tänaseks Protobotti ja Protobot seeriad.

Kui Teil on soovi saada 3D-printerite kasutamise osas rohkem infot, siis kirjutage meile ja me aitame suurima heameelega Teile kokku panna sobivaima lahenduse.

 

Lugupidamisega

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee