Kuidas valida 3D printerit?

30.08.2014
Kuidas valida 3D printerit?

3d printeri valik on kindlasti keeruline ülesanne, eriti kui antud turg on alles välja kujunemas. Selleks, et võimalikult läbimõeldud otsust teha soovime juhtide tähelepanu järgmistele detailidele.

 

Avatud või kinnine

Baltal 3D printer Protobot i3 on avatud. Avatud ehitusega 3D printeril on võimalik läbi viia olulisemalt kergemalt jooksvat hooldust või kalibreerimist. Lisaks annab see võimaluse näha kuidas toimub 3D printimine tooteks.

Kulumaterjal on 3D printeril peamiselt lõng ja tänu avatud struktuurile on suhteliselt kerge lõnga (filamenti) vahetada.

 

Tarkvara

Tarkvara peab töötama sujuvalt, kindlasti ei tohi see kinni joosta. Meie saame kindlalt väita, et Baltal 3D printeri tarkvara töötab laitmatult ja ei jookse kinni.

3D printeri Protobot i3 printimine toimub micro SD-kaardi kaudu. Sellel on mitmeid eeliseid - klient ei pea oma arvutit ühendama printimise ajaks 3D printeri külge. Arvuti poolt ei mõjutata printimise kvaliteeti (restart, kinni jooksmine, ..). Selline võimalus on ainult kallimatel ja kvaliteetsetel 3D printeritel.

Baltal Protobot i3 tarkvara eeliseid - võimalus muuta printimise ajal olulisi parameetreid (printimise kiirus, aluse temperatuur, kuumpea temperatuur, lõnga kogus jne).

 

Printeri detailid

Baltal 3D printerite juures on kasutatud väga kõrge kvaliteediga komponente, hammasrattad telgede juhtimiseks on kvaliteetsed metallist (mitte plastist) ja lisaks veab telgi kõrge kvaliteediga teraskiududega lindid.

3D printeri raam on tehtud PMMA-st, mis oma omadustelt on korrektselt paigas ja detailid ei liigu. Raami materjali tasub kindlasti silmas pidada, et kui näiteks teha see puidust, siis hinnalt tuleb see väga palju odavam, kuid klient võib olla hiljem hädas kui see ruumi niiskuse ja temperatuuri mõjul hakkab mängima.

 

Kindlasti on erinevusi veelgi, kuid meie soov on lugejat suunata mõtlema antud sisu üle sügavamalt.

 

Heade soovidega;

BALTAL meeskond

www.3dprnter.ee