3D-printeri lõng on kui veri 3D-printerile

01.06.2015

Tänaseks on turul 3D-printeri lõngade osas sadu erinevaid tooteid. Näiteks ainuüksi Formfutura on seadnud eesmärgiks tänavu iga 6-8 nädala järel uue tootega turule tulla. Kuidas leida siis pakutava seast õige toore ja olla kindel selle kvaliteedis?

Parima leidmiseks on testitud palju erinevate tootjate lõngasid. Täna on Formfutura meie hinnangul oma kvaliteedinõuetelt ja -tasemelt saanud kindlasti Euroopa üheks parimaks lõnga tootjaks ja seda hinnatakse väga kõrgelt üle maailma. Kui võrrelda lõnga näiteks Hiina tootjatega, siis nende oma töötab ka kuid kvaliteet on tuntavalt kehvem. Kehvem lõnga kvaliteet tähendab oluliselt rohkem praaki 3D-printimisel.

 

Printeri lõnga arendustes on valitud näiteks põhimaterjaliks PLA ja lisaainete valikuga muudetakse printimisomadusi, et kõik toimiks sujuvalt. Sellepärast panustavad tootjad palju arendustegevusse, et luua klientide soovidele vastavaid kvaliteettooteid.

Näiteks Formfutura EasyFil PLA ja Premium PLA põhinevad samal biopolümeeril, kuid EasyFil PLA-s on lisandid, mis muudavad selle tugevamaks, pehmemaks, vähem jäigemaks ja hästi voolavaks, mistõttu on seda hea printida, samas Premium PLA lisandid muudavad selle kõvemaks ja puhtamaks. Samuti kristalliseerub see kiiremini.

 

Formfutura 3D-printeri lõngade maaletoojaks on Eestis BALTAL OÜ (www.3dprinter.ee).

 

Head 3D-printimist!

 

Rainer Kivimäe

BALTAL meeskond

www.3dprinter.ee

www.3dprinting.ee